МРТ, 11.05.2010

 

Мал авион падна врз приватна куќа во Бихаќ, при што загина пилотот, информираа сараевските медиуми. Авионот се срушил доцна синоќа врз семејна куќа при што е причинета голема материјална штета.

Сè уште нема информации за повредени. Очевидците велат дека во околните куќи се почувствувала силна детонација и потрес. Сараевската полција ги истражува причините за несреќата.