Дневник, 16.08.2010

 

Колумбиски авион „Боинг-737“ со 131 патник се урна при принудно слетување, при што едно лице загина, а 127 се повредени. Авионот на локалната авиокомпанија „Аирес“ се расцепил на три дела при принудното слетување на островот Сан Андрес во Карипското Море. Авионот морал да слета принудно откако бил погоден од гром. Повеќе информации во врска со опциите за форматирање