Нетпрес, 19.07.2010

 

Патнички авион на компанијата “Трукиш ерлајнс” се приземјил набргу по полетувањето од меѓународниот аеродром Ататурк, соопшти агенцијата “Анадолија“. Авионот “Боинг 737-800” летал на релација Истанбул – Бирмингем полетал е во 11.00 часа.

Нешто подоцна заради технички проблем се вратил на аеродромот. Во леталото имало 83 патници, никој од нив не бил повреден при инцидентот.