Нетпрес, 21.07.2010

 

Околу 30 патници во патнички авион на авиокомпанијата “ Јунајтед Ерлајнс“ биле повредени откако леталото влетало во силни турбуленции.

Еден човек се наоѓа во тешка состојба пренесуваат американските медиуми. Авионот лета од Вашингтон за Лос Анџелес.

Во него имало 255 патници и 10 членови на екипажот. Од Организацијата за авијација информирале дека турбуленциите го зафатиле летот над Канзас, објавува АП.